• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Ofis Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

İdeal bir ofis koltuğu;
• Amortisörlü yapısı ile ağırlıklara karşı direnç gösterebilmelidir,
• Farklı beden yapısına ve kiloya sahip insanların koltukla uyum içinde olabilmesi gerekir,
• Gövdenin rahat bir duruş içinde kalabilmesini desteklemeli,
• 360 derece dönme özelliği ile oturanın özgürce hareket edebilmesini sağlamalıdır,
• Kol yüksekliği ayarlanabilmeli,
• Arkaya yatabilmeli ve istenilen konumda sabitlenebilmeli,
• Yerde süzülerek giden beş ayaklı yıldız şeklinde tekerlekleri olmalıdır,
• Koltuğun tekerlekleri oldukça sağlam olmalıdır yoksa sonra size sıkıntı doğurabilir,
• Bel ağrısı yaşamamak için koltuğun belinizi kavraması, omurganızı oturma pozisyonunda desteklemesi gerekir,
• Gaz silindir yükseklik ayarı olmalı (100 kg. üzerindeki insanlar için daha özel talepler gerekebilir),
• Kol ve omuz hareketlerini sınırlamayacak şekilde sırtın orta ve alt kısmını desteklemek için uygun beden ve biçime sahip bir arkalık olmalı,
• Deri, kumaşa göre daha fazla terletme yapar. Kumaş seçecekseniz kumaşı terletmeyen bir yapıya sahip olmalıdır (fileli modelleri tercih edebilirsiniz),
• Tercihinize göre oturma bölgesi yumuşak veya sert olabilir,
• Ayarlama seçenekleri zengin olmalıdır (üst modellerde yer alır),
• Garanti kapsamında olmalı ve sıkıntı anında destek alabilmelisiniz.

İş ortamında koltuk tek başına dikkate alınamaz.
Özellikle; Yönetici Masaları, Personel Masaları, Toplantı Masaları, Workstation gibi Çalışma Masalarının yüzeyinin yüksekliği ile ve kullanılan cihazların tasarımıyla uyumlu olmalı.

Sağlığınız için kaliteli bir ofis koltuğu seçin
Uzun saatler masa başı çalışıyorsanız ve yanlış bir ofis koltuğu seçmişseniz zaman içinde bel, boyun ve kas ağrıları başta olmak üzere türlü rahatsızlıklara davetiye çıkarmışsınız demektir. Bel veya boyun fıtığı nüksettiğinde maalesef tedavisi bazen mümkün olamamakta ve iş ameliyata kadar uzanmaktadır.
Bunun için ofis mobilyası seçerken en önce sağlığınızı düşünmeniz gerekir. Rahat ve konforlu bir koltukta uzun saatler de çalışsanız minimum sıkıntı yaşarsınız.
Tabii uzmanların beden sağlığımıza dönük önerilerine göre her 45 dakika veya 1 saat sonra mutlaka 10 ya da 15 dakika mola vermemiz gerekiyor. Buna riayet ederek çalışırsanız daha sağlıklı ve performanslı çalıştığınızı göreceksiniz.
İdeal bir ofis koltuğu, bel ağrısı yaşamamak veya yaşadığınız bel ağrılarından kurtulmak için oturduğunuzda bel bölgenizi tamamen kavramalıdır. Ergonomik ve ortopedik bir yapıya sahip olmalıdır.
Fileli koltuk modelleri iş yerinizde sağlığınız ve konforunuz için daha doğru bir tercih olacaktır. Fileli modeller evde günlük kullanım için ise çok uygun değildir. Ofis Koltuğunuzun fileli olmasının avantajları makalemizi inceleyebilirsiniz

Uzun saatler ofis koltuğunda oturarak çalışmak zorundaysanız sağlığınız ve rahatınız için size üst model ofis koltuklarından seçim yapmanızı öneriyoruz.
Çünkü üst model koltuklarda sağlığınız için gerekli parçalar, aksesuarlar, daha kaliteli malzeme ve ince işçilik yer almaktadır. Bu model koltuklarla iş yerinizde performansınızın da arttığına şahit olacaksınız.
Çünkü insan çevresindeki her şeyden olumlu ya da olumsuz etkilenmektedir.

Firmanızın imajı için doğru modeli seçmelisiniz
Zarif bir iş ortamına sahip olabilmek için seçeceğiniz ofis koltuğu tasarımı, rengi, modeli ile bulunduğu ortama tamamen uyumlu olmalıdır.
Bu söylediğimiz önemli husus, ofis koltuğu ile birlikte seçtiğiniz diğer ofis mobilyaları için de geçerlidir.
Müşterilerinizi ofisinizde ağırlıyorsanız ofis mobilyaları şirketinizin imajını yansıtan en önemli unsurlardan biri olacaktır. Ofisinizde kullandığınız ofis mobilyaları müşterilerinizin gözünü tırmalamamalı aksine müşterilerinizin gözünde hoş, zarif ve güçlü bir imaj bırakmalıdır.

Hemen şimdi sitemiz üzerinden size en uygun modellerimizi inceleyebilir ve kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Aklınıza takılan her hususta bizi arayabilirsiniz. Size memnuniyetle yardımcı olmak için buradayız.

Etiketler: Ofis koltukları, ofis mobilyaları, ofis aksesuarları, ofis ürünleri, büro koltukları, büro mobilyaları, büro aksesuarları, büro ürünleri, fileli koltuk, toplantı koltukları, müdür koltuğu

25 Kasım 2016 501 okunma ,
admin-2

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Ofis Koltuğu Nasıl Olmalıdır ?

Türkiye’de ofi çalışanlarının me ai üreleri hakkında yapılmış bir araştırma olmama ına rağmen, bir çok ofi çalışanının fazla me ai yaptığı da bilinen bir gerçektir Bu da...

YORUM YAP